29 lip Brak komentarzy Magdalena Czopik Inne

Drodzy Kibice Olka,

Śledzimy z zapartym tchem trasę Olka i analizujemy gdzie jest sztorm. Poniżej informacja meteorologa wyprawy dr. Roberta Krasowskiego na temat obecnej sytuacji Olka:

„Potwierdza się teoria, że ucieczka na południe jest sensowna. Im dalej na południe, tym lepiej. Miejsce końca wyprawy nie jest na ten moment priorytetowe, ale teraz najważniejsze jest, aby przetrwał tę nawałnicę.
Olek obecnie płynie pchany wiatrem na południowy wschód i do czasu sztormu powinien być w lepszej sytuacji.
Na dzisiaj wygląda na to, że będzie miał dwa uderzenia sztormowe. Pierwsze – zacznie się o 8 rano (czas UTC) we wtorek (1 sierpnia), będzie dmuchało 25kn (ok. 46 km/h) w porywach do 35kn (ok. 65 km/h). Będzie to trwało aż do godziny 16:00 (czas UTC). Następne uderzenie, niestety silniejsze, będzie w środę o 1:00 (UTC) nad ranem i potrwa do 17:00.
Wiatr stały 35kn (ok. 65 km/h), w porywach do 45kn (ok. 83 km/h).
Na dzisiaj wygląda to troszeczkę lepiej, ale ciągle to duży sztorm i Olek musi się do tego przygotować”
Olek potrzebuje teraz od nas dobrych myśli, wsparcia duchowego, energii!
W wymianie sms potwierdził, że fizycznie – mimo tak trudnej wyprawy – czuje się bardzo dobrze. Zdążył nawet wysłać treść do lekcji 4 kursu, którą opublikuję niebawem.
Jeśli chcieliby Państwo przekazać mu swoje wspacie, wyrażone w słowach, bardzo proszę o wpisywanie komentarzy poniżej postu. Dziś wieczorem i jutro przekażemy mu dobre słowa!

Olek jesteśmy z TOBĄ!

Trasę Olka można śledzić na: http://olo.navsim.pl/