Informacje prasowe

2017-06-16 Awaria OLO– Fatalnie! Górna tuleja ukręcona u góry steru. Do naprawy konieczni: kowal, spawacz i inżynier. Był tylko inżynier – pisze z Atlantyku Aleksander Doba od miesiąca płynący kajakiem ze Stanów Zjednoczonych do Europy w ramach Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej

2017-06-09_Aleksander Doba na Golfsztromie „ – „Najpierw zaczęły się pojawiać algi z Morza Saragassowego, całe rodziny alg. Płynąłem po coraz głębszych wodach. Obserwowałem izobary na mapie, które pokazywały, że jestem już blisko. Aż w piękny, słoneczny niedzielny poranek, najcieplejszy od chwili startu, wpłynąłem na wielki prąd oceaniczny” -relacjonuje Aleksander Doba

2017-06-02_Aleksander Doba zatacza petle na Atlantyku. „- Znowu w domu! Kręcę się w kółko, jak w Trójkącie Bermudzkim – pisze Aleksander Doba od dwóch tygodni płynący swym kajakiem „OLO” po wodach Atlantyku, a ściślej ciągle Zatoki Nowojorskiej.

2017-05-16_Aleksander Doba znowu w drodze do Europy. We wtorkowy poranek, 16 maja br., o godzinie 6:47 czasu nowojorskiego, Aleksander Doba po pięciodniowym postoju w zatoce Barnegat w stanie New Jersey, znowu wypłynął na otwarte wody Atlantyku, kontynuując swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową.

2017-12-05_Aleksander Doba przed pierwszym sztormem na Atlantyku Kontynuacja Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby na pewno nie należy do łatwych. Krótko po tym, jak udało mu się wypłynąć na Atlantyk, na ocean zaczął nadciągać potężny sztorm. Choć nie tyle sam sztorm stanowi problem, co czas, w którym miał się pojawić, a przez to miejsce na oceanie, w którym mógł zastać Olka.

2017-05-10_Cisza_medialna Odnosząc się do pytań i słów niezadowolenia wyrażanych przez niekórych przedstawicieli mediów, a dotyczących “cichego” wypłynięcia Olka na Atlantyk w ramach Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, pragniemy wyjaśnić, skąd wynikał brak zaproszenia dziennikarzy i innych osób do udziału w tym wydarzeniu.

2017-05-09 Aleksander Doba znowu na Atlantyku W niedzielę, 7 maja br. Aleksander Doba w znanym już wszystkim kajaku “OLO”wystartował z zatoki Sandy Hook w Nowym Jorku i szczęśliwie wypłynął na Atlantyk 8 maja. Niemal rok czekał na możliwość kontynuacji Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, którą rozpoczął 29 maja 2016 w marinie nieopodal Statuy Wolności.

2016-06-03_Wypadek Aleksandra Doby na oceanie To niestety koniec Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby. Wypadek, jakiego doznał kajakarz już na wodach oceanu, zmusił go do rezygnacji z dalszej podróży.

2016-05-31_Krok od oceanu We wtorek, 31 maja o godzinie 12:15 czasu nowojorskiego Aleksander Doba przy ciągle dość silnym wietrze przekroczył trudną do pokonania granicę na styku kontynentu północnoamerykańskiego i Oceanu Atlantyckiego, przepływając pod mostem Verrazano Narrows. Był to jeden z trudniejszych etapów jego Trzeciej Transatlantyckiego Wyprawy Kajakowej.

2016-05-18_Najpierw marzenia_potem_plany Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń. Udowadnia to na pewno Aleksander Doba – Człowiek Roku National Geographic 2015, który mimo swoich 70 lat, nie ustaje w działaniu. 29 maja tego roku, o 13:07 czasu nowojorskiego podróżnik po raz trzeci zwoduje swój oceaniczny kajak „OLO” na Atlantyk. Będzie to już trzecia wyprawa, ale pierwsza w historii próba pokonania Atlantyku na trasie północnej z kontynentu (USA) na kontynent (Europa).

2016-04-11_Zamykanie transatlantyckiego kręgu. 29 maja tego roku Aleksander Doba po raz trzeci zwoduje swój oceaniczny kajak zwany „OLO” na Atlantyku. W odróżnieniu od dwóch poprzednich wypraw, kajakarz tym razem będzie płynąć w kierunku wschodnim.

2016-03-23_W_jedności_sila_Polak_potrafi – 8 dni, ponad 400 wspierających, 45 000 zł już zebranych pieniędzy! Takim społecznym zaufaniem może cieszyć się nie kto inny, jak światowej sławy kajakarz Aleksander Doba, emerytowany inżynier z Polic k/Szczecina.

2016-03-15 Kajakiem przez Atlantyk – Polak potrafi!  Czy można przepłynąć kajakiem ocean? Czy można zrobić to więcej niż jeden raz? Niemożliwe? A jednak. Aleksander Doba, emerytowany inżynier z Polic wyrusza na kolejna wyprawę transatlantycką.

© Aleksander Doba. All Rights Reserved. | Made by Sorus Publishing | Powered by Klienter.com | This site is a part of GoEnterGo.com Travel Community