Media

Aleksander Doba dotarł do Europy – po raz 3 przepłynął Atlantyk

National Geographic, 4.09.2017

Szczęśliwe zakończenie trzeciej wyprawy najsłynniejszego kajakarza świata! To jednocześnie jego najtrudniejszy dotąd wyczyn. ​3 września o godzinie 12.45 w Le Conquet, około 30 kilometrów od Brestu, Aleksander Doba oficjalnie zakończył Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową. Nieprzypadkiem na ląd wyszedł kwadrans przed trzynastą – dokładnie o tej samej godzinie wypłynął 16 maja z Zatoki Barnegat w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

  Olek i OLO już na wodach europejskich!

  22.08.2017, National Geographic,

  - Czuję wielką ekscytację tym, że kończąc moją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową mam wpłynąć w najtrudniejszy akwen świata: Kanał La Manche. Tu są duże pływy i silne prądy. Do tego bardzo duży ruch statków, co już odczuwam – pisze Aleksander Doba. Jeszcze z Atlantyku. Ale już na jego europejskich wodach.

   Stresująca podróż Aleksandra Doby przez Atlantyk!

   24.07.2017

   Urządzenia wyznaczające położenie kajakarza na oceanie i umożliwiające śledzenie jego postępów nie pracowały blisko pięć dni. Potwierdzeniem tego, że nie doszło do żadnej tragedii, że podróżnik żyje i płynie były wiadomości przekazywane przez niego poprzez sms-y i rozmowy telefoniczne. Aczkolwiek były to dość niepokojące wiadomości poruszające niezrozumiałe dla nikogo kwestie jakiegoś konfliktu, braku odpowiedzi na zadawane pytania, a przede wszystkim odnoszące się do problemów z łącznością.

    Tak wyglądała akcja ratowania Aleksandra Doby. Trzecia Transatlantycka Wyprawa Kajakowa trwa

    8.07.2017

    Pisząc o awarii steru w kajaku „OLO”, którym Aleksander Doba płynie po Atlantyku i apelując o wsparcie, obiecaliśmy Czytelnikom National Geographic relację z akcji naprawczej. Akcja „sprawna, dynamiczna i widowiskowa”, jak ją określił Olek, miała miejsce tydzień temu.

     Aleksander Doba uratowany-slynny kajakarz kontynuuje rejs

     2.07.2017

     Słynny kajakarz z Polski Aleksander Doba - uratowany. Od kilku dni z uszkodzonym sterem dryfował po oceanie. Jak informuje nasz amerykański korespondent Paweł Żuchowski, Polak kontynuuje już rejs do Lizbony.

      Ster naprawiony Aleksander Doba płynie dalej

      1.07.2017

      - Pan Doba i jego kajak są już na pokładzie. Dokładamy starań, by naprawić ster – napisał do mnie w piątek krótko po 12 czasu wschodnioamerykańskiego Isaac Ansari, przedstawiciel armatora z Hongkongu, który zdecydował się na przesunięcie kursu jednego ze swoich statków znajdujących się na Atlantyku, by przyjść, a raczej przypłynąć z pomocą wiosłującemu z USA do Europy Aleksandrowi Dobie.

       Aleksander Doba dryfuje bez steru na ocenie.

       National Geographic 19.06.2017

       - Przyglądam się całemu kajakowi, wyposażeniu, materiałom, narzędziom, które byłyby przydatne do zmontowania mocniejszego zastępczego układu sterowego – pisze Aleksander Doba z Atlantyku.

        

        Aleksander Doba ma kłopoty! Awaria „OLO” na Atlantyku

        National Geographic 16.06.2017

        - Fatalnie! Górna tuleja ukręcona u góry steru. Do naprawy konieczni: kowal, spawacz i inżynier. Był tylko inżynier – pisze z Atlantyku Aleksander Doba od miesiąca płynący kajakiem ze Stanów Zjednoczonych do Europy w ramach Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej.

         

         Aleksander Doba na Golfsztromie

         National Geographic 9.06.2017

         - Najpierw zaczęły się pojawiać algi z Morza Saragassowego, całe rodziny alg. Płynąłem po coraz głębszych wodach. Obserwowałem izobary na mapie, które pokazywały, że jestem już blisko. Aż w piękny, słoneczny niedzielny poranek, najcieplejszy od chwili startu, wpłynąłem na wielki prąd oceaniczny – piszę Olek Doba do przyjaciół

          

          Aleksander Doba zatacza pętle na Atlantyku. „Jak w Trójkącie Bermudzkim!”

          National Geographic 2.06.2017

          - Znowu w domu! Kręcę się w kółko, jak w Trójkącie Bermudzkim – pisze Aleksander Doba od dwóch tygodni płynący swym kajakiem „OLO” po wodach Atlantyku, a ściślej ciągle Zatoki Nowojorskiej.

           

           „Olo w drodze do Europy”. Po kilkudniowym postoju Aleksander Doba znów wypłynął

           National Geographic 16.05.2017

           We wtorkowy poranek, 16 maja br., o godzinie 6.47 czasu nowojorskiego Aleksander Doba po pięciodniowym postoju w zatoce Barnegat w stanie New Jersey znowu wypłynął na otwarte wody Atlantyku, kontynuując swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową. Przed Olkiem stoi teraz poważne wyzwanie.

            

            Aleksander Doba wstrzymuje rejs. Sytuacja jest poważna, nadciąga sztorm.

            TVN24, 12.05.2017

            Aksander Doba wstrzymał samotną wyprawę kajakiem przez Atlantyk z powodu załamania pogody. Kontynuowanie rejsu grozi przewróceniem lub rozbiciem kajaka o brzeg.

             

             Aleksander Doba znów na wodzie. Zmierzy się z Atlantykiem!

             National Geographic 09.05.2017

             W niedzielę, 7 maja br. Aleksander Doba o godzinie 20:57 czasu nowojorskiego, 00:57 czasu UTC , 02:57 czasu polskiego, w znanym już wszystkim kajaku “OLO” wystartował z zatoki Sandy Hook w Nowym Jorku i szczęśliwie wypłynął na Atlantyk 8 maja.

              

              Tak powstaje „Ballada o Olku Dobie”. Zaglądamy na plan zdjęciowy

              National Geographic 25.08.2016

              Aleksander Doba – człowiek, który nigdy się nie poddaje!

              Czy można ryzykować życie z miłości do życia? Czy samotna wyprawa jest oznaką odwagi czy szaleństwa? Na te pytania próbują znaleźć odpowiedź twórcy filmu, do powstania którego możesz przyczynić się również Ty.

               

               ALEKSANDER DOBA – człowiek, który nigdy się nie poddaje

               TVP1 24.08.2016

               Aleksander Doba – człowiek, który nigdy się nie poddaje!

               Jakie są plany podróżnika na kontynuację wyprawy? Co więcej powstaje film o panu Aleksandrze!

                

                Radiowe spływy z Olkiem

                Radio Szczecin 15.08.2016

                Radiowy spływ!
                Wakacyjnie zapraszamy na wyjątkowe spływy z najsłynniejszym kajakarzem. Zakończył się właśnie pierwszy spływ kajakowy słuchaczy Radia Szczecin z Aleksandrem Dobą po krainie 44 wysp w Świnoujściu.
                Kolejne spływy:
                27.09 - Kamień Pomorski
                3.09 - Lubczyna,
                10.09 - Dziewoklicz

                 

                 Podróżować znaczy żyć!

                 Fly4free 17.07.2016

                 Podróżować znaczy żyć!
                 O tym, skąd czerpie inspiracje do swoich podróży, a także o wielu innych tematach,  z Aleksandrem Dobą, Podróżnikiem Roku 2015 National Geographic rozmawia Paweł Kunz, Fly4free.pl

                  

                  A.Doba is rowing from Jersey to Lisbon

                  www.bronxnet.org 09.07.2016

                   The day before I wanted start, Bronxnet Tv made some report about my expeditions.

                   Kocham życie!

                   Sukces 23.06.2016

                   Głupi byłbym i tyle.Trafiłem do elitarnego grona szczęśliwców, którzy mogą realizować marzenia. Gdybym nie skorzystał z takiej okazji, byłbym… Głupi byłbym i tyle. I dobrze, jestem szczęśliwy - dla miesięcznika Sukces, Aleksander Doba.
                   Post Scriptum - w starciu z żywiołem ucierpiał nie człowiek, tylko sprzęt. To dobra wiadomość, choć lista strat na prawdę jest długa

                    Popełniłem niewybaczalne błędy….

                    Offsport 23.06.2016

                    - Niespodziewanie znalazłem się w innej rzeczywistości. Miałem być sam, daleko, gdzieś na Atlantyku. A jestem na przerwie. To tylko moja wina, ale nie załamałem się i spróbuję za rok - mówi Aleksander Doba, który po wypadku przerwał próbę przepłynięcia północnego Atlantyku.
                     

                     „Mogę zatańczyć i zaśpiewać, bo jestem cały i zdrowy”. Doba planuje kolejną podróż

                     TVN24 4.06.2016

                     - Ja jestem cały i zdrowy. Czuję się dobrze i optymistycznie patrzę w przyszłość - zaznaczył w rozmowie z Marcinem Wroną Aleksander Doba. Kajakarz, który stracił po uderzeniu przez falę możliwość przepłynięcia Atlantyku, zaczyna planować kolejną podróż.

                      

                      Aleksander Doba już myśli o kolejnej wyprawie.

                      Rmf24, 3.06.2016

                      "Start honorowy już był. Teraz będzie start ostry"- mówi Aleksander Doba, podróżnik z Polski, który musiał przerwać swoją wyprawę kajakiem z Nowego Jorku do Lizbony.

                       

                       Aleksander Doba zapowiada kolejną wyprawę

                       Polskie Radio, 3.06.2016

                       Aleksander Doba zapowiada, że podejmie kolejną próbę przeprawy kajakowej przez Ocean Atlantycki. 69-letni Polak przerwał swoją trzecią transatlantycką ekspedycję

                        Accident of Aleksander Doba on the ocean ends his 3rd Transatlantic Kayak Expedition

                        www.explorersweb.com, 3.06.2016

                        Unfortunately, the Third Transatlantic Kayak Expedition of Aleksander Doba had to be prematurely terminated. The crash, Olek suffered in the waters of the ocean, forced him to resign from further travel.

                         Aleksander Doba Kayaking From New York To Portugal

                         rapidmedia, 1.06.2016

                         Aleksander Doba writes on his website that his age doesn’t seem to reflect how he feels. “The date in my ID says that I’m 70 this year. But I’ll tell you a secret-sometimes I feel like a teenager. Maybe my soul is not aging.”

                          Aleksander Doba dotarł do dolnej części Zatoki Nowojorskiej

                          wiadmosci.com, 1.06.2016

                          Aleksander Doba wyruszył z przystani w New Jersey w niedzielę, ale przepłynął tylko kilka kilometrów. Organizatorzy wyprawy tłumaczyli to silnym wiatrem. Jednak według Vladimira Breziny, który pływa kajakami wokół Nowego Jorku od 15 lat, podróżnik nie wziął pod uwagę albo zbagatelizował siłę prądów w Zatoce Nowojorskiej.

                           Krok od oceanu

                           off.sport.pl, 31.05.2016

                           We wtorek, 31 maja o godzinie 12:15 czasu nowojorskiego Aleksander Doba przy ciągle dość silnym wietrze przekroczył trudną do pokonania granicę na styku kontynentu północnoamerykańskiego i Oceanu Atlantyckiego, przepływając pod mostem Verrazano Narrows.

                            Trudny początek wyprawy Aleksandra Doby. Niesprzyjające prądy

                            Polskie Radio, 1.06.2016

                            Aleksander Doba przepłynął pod mostem Verrazano i dotarł do dolnej części Zatoki Nowojorskiej. 69-letni Polak nie wypłynął jednak jeszcze na otwarty ocean. Dokładna lokalizacja kajakarza, który wyruszył z USA do Europy nie została ujawniona.

                             Aleksander Doba ciągle czeka u wrót oceanu.

                             Gazeta Wyborcza, 31.05.2016

                             Aleksander Doba ciągle czeka u wrót oceanu. Niesprzyjające wiatry wstrzymują go przed wypłynięciem
                             Wiatr znacznie już osłabł, ale niestety nadal utrudnia wypłynięcie. Wyjście z zatoki na Atlantyk to jeden z trudniejszych etapów ekspedycji z uwagi na wąskie przejście dzielące część kontynentalną od oceanicznej.

                              Polish kayaking grandfather paddles back to Portugal

                              Portugal news, 30.05.2016

                              Anyone who remembers the story of kayaking Polish grandfather Aleksander Doba who set out from Lisbon for Bermuda last year (click here) will be tickled to hear he is on his way back, this time from New York. The bearded adventurer hopes to make it back to Portugal in time for his

                               Aleksander Doba czeka na poprawę pogody

                               TVN, 30.05.2016

                               Oficjalnie Aleksander Doba wyruszył z Nowego Jorku na wyprawę kajakiem przez Atlantyk, ale daleko nie dopłynął. Czeka w okolicach Statuy Wolności na poprawę pogody. Na oceanie bardzo mocno wiało, ale wiatr już nieco się uspokoił i wyprawa może ruszyć w każdej chwili.

                                Aleksander Doba już krok od oceanu.

                                www.nbiznes.pl/swiat, 30.05.2016

                                Aleksander Doba już krok od oceanu. Przepłynął pod mostem Verrazano Narrows.

                                 Aleksander Doba uśmiecha się z… lenistwa

                                 RMF Classic, 30.06.2016

                                 Blisko 70-letni podróżnik Aleksander Doba wyruszył w kolejną wyprawę kajakiem przez Atlantyk. Tuż przed podróżą podzielił się swoją filozofią: uśmiechać się jak najwięcej. Woli uśmiechać się, niż robić poważną minę, bo w ten sposób mniej obciąża mięśnie twarzy...

                                  Embarking on a transatlantic boat outing from New York to Lisbon

                                  itraveleasy.com, 30.05.2016

                                  Polish kayaker Aleksander Doba signs flyers before a commencement of his transatlantic boat journey from New York to Lisbon on May 29, 2016 in New York. Doba says this will be his toughest plea yet, though that he feels like a immature male and “will not fake to be old.”

                                   Polonês de 70 anos inicia travessia de caiaque entre NY e Portugal

                                   http://g1.globo.com, 1.06.2016

                                   Um avô polonês partiu de Nova York no domingo (29) para sua terceira viagem solitária no Oceano em um caiaque, com o objetivo de chegar a Portugal a tempo de celebrar seu aniversário de 70 anos, em setembro.

                                    Pogoda weryfikuje plany Aleksandra Doby?

                                    Radio Szczecin, 30.05.2016

                                    Aleksander Doba stoi w okolicy Manhattanu na wysokości mostu Verrazano za Statuą Wolności.
                                    Mam ostrzeżenie przed sztormem i zalecenie, bym w poniedziałek również nie wypływał. Jestem w bezpiecznym miejscu i zostanę tu cały dzień - mówi Aleksander Doba.

                                     Aleksander Doba już na oceanie!

                                     Pangea Magazine, 30.05.2016

                                     Ponad sto osób przybyło do Liberty Landing Marina pożegnać polskiego kajakarza i podróżnika. Przy wtórach „100 lat“, które odśpiewał mu tłum na pożegnanie, Olek przewieziony został przez jednego z kajakarzy do zacumowanego kilkanaście metrów od brzegu swojego kajaka „OLO“, zwodowanego na rzece Hudson poprzedniego wieczoru.

                                      Chce pokonać Atlantyk w swoim niezatapialnym kajaku. Doba wyrusza w samotny rejs

                                      TVN, 29.05.2016

                                      Aleksander Doba po raz trzeci wyrusza kajakiem przez Atlantyk tuż przed startem z podróżnikiem rozmawiał Marcin Wrona.

                                       Rozmowa z Aleksandrem Dobą tuż przed startem

                                       TVN, 29.05.2016

                                       Aleksander Doba po raz trzeci wyrusza kajakiem przez Atlantyk tuż przed startem z podróżnikiem rozmawiał Marcin Wrona.

                                        Polish kayaker sets off on new transatlantic adventure

                                        thenews.pl, 29.05.2016

                                        Polish ocean adventurer Aleksander Doba on Sunday set off on his third and most difficult transatlantic crossing, braving a hazardous route solo in a seven-metre kayak.

                                         Aleksander Doba już płynie!

                                         Sport.pl, 29.05.2016

                                         Ponad sto osób przybyło do Liberty Landing Marina pożegnać polskiego kajakarza i podróżnika. Przy wtórach ''100 lat'', które odśpiewał mu tłum na pożegnanie, Olek przewieziony został przez jednego z kajakarzy do zacumowanego kilkanaście metrów od brzegu swojego kajaka „OLO", zwodowanego na rzece Hudson poprzedniego wieczoru.

                                          Aleksander Doba wypłynął do Lizbony

                                          Radio Szczecin, 29.05.2016

                                          W niedzielę po 19 (polskiego czasu) rozpoczęła się trzecia wyprawa kajakarza z Polic po Atlantyku. Wystartował z kei na marinie w New Jersey, a wydarzenie obserwowało wielu jego sympatyków.

                                           Aleksander Doba wypływa na Atlantyk

                                           TVP Szczecin, 28.05.2016

                                           O 19.07 naszego czasu, Aleksader Doba rozpocznie III Wyprawę Transatlantycką. Wyruszy z mariny w New Jersey do Lizbony w Portugalii. Na miejsce chce dotrzeć w swoje 70 urodziny.

                                            Ostatnie godziny przed samotną wyprawą kajakiem przez Atlantyk

                                            Radio Szczecin, 28.05.2016

                                            Ostatnie godziny dzielą Aleksandra Dobę od startu trzeciej, samotnej wyprawy kajakiem przez Atlantyk. Wywiad z Olkiem Dobą.

                                             Prezentacja kajaka Aleksandra Doby w Waszyngtonie

                                             Radio Szczecin, 25.05.2016

                                             Oficjalna prezentacja kajaka Aleksandra Doby, którym zamierza po raz trzeci pokonać Ocean Atlantycki odbyła się we wtorek wieczorem w ambasadzie polskiej w Waszyngtonie.

                                              Aleksander Doba: Myślami jestem już na wodzie

                                              Radio Szczecin, 25.05.2016

                                              Po zamieszaniu z żywnością, którą amerykańscy celnicy zabrali podróżnikowi - kajakarz z Polic może spokojniej szykować się do "wyprawy życia".

                                               Aleksander Doba może płynąć. Amerykanie przepuścili jego żywność

                                               Polsat News, 25.05.2016

                                               Polski podróżnik może się już w spokoju szykować do samotnej podróży przez Atlantyk w kajaku. Amerykańskie służby celne przepuściły suszoną żywność, którą początkowo zatrzymały. Bez niej Doba nie mógłby wyruszyć na ocean.

                                                Żywność na wolności. Doba gotowy do wypłynięcia

                                                Gazeta Wyborcza, 24.05.2016

                                                Władze celne USA uwolniły z aresztu 50 kilogramów liofilizowanej żywności znanego podróżnika Aleksandra Doby. Gdyby tego nie zrobiły, planowany na 29 maja start wyprawy Polaka przez Atlantyk mocno by się opóźnił.

                                                 Amerykanie zabrali żywność Aleksandrowi Dobie. Wyprawa przez Atlantyk nie odbędzie się?

                                                 Gazeta Wyborcza, 24.05.2016

                                                 Aleksander Dobam znany podróżnik z Polic, już na kilka dni miał wypłynąć z Nowego Jorku. Wyprawa kajakowa do Lizbony jest na razie zablokowana, bo amerykańskie służby sprawdzają jego zapasy liofilizowanej żywności.

                                                  Zegar ruszył i Aleksander Doba wkrótce wypływa na Atlantyk

                                                  Nowy Dziennik (NY), 19.05.2016

                                                  29 maja, o godzinie 13:07 Aleksander Doba zwoduje swój kajak "OLO" na wodach rzeki Hudson i z nowojorskiej Liberty Landing Marina, przepłynie niedaleko Statuy Wolności, skąd ruszy na wschód, w kierunku Europy.

                                                   Aleksander Doba zamierza znów przepłynąć Atlantyk. Tym razem z zachodu na wschód

                                                   Gazeta Wyborcza, 18.05.2016

                                                   Tego dnia o godz. 13.07 Doba spuści na wody rzeki Hudson w Nowym Jorku swój kajak "Olo". Przepłynie obok Statuy Wolności i będzie kierował się na wschód, w kierunku Europy.

                                                    Zegar ruszył i Aleksander Doba wkrótce wypływa na Atlantyk

                                                    off.sport.pl, 18.05.2016

                                                    Rozpoczęło się odliczanie dni do inauguracji Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, Podróżnika Roku 2015 National Geographic, zdobywcy tytułu "Adventurer of the Year 2015". Dla większości po prostu Olka.

                                                     9 000 kilometrów kajakiem przez sztorm.

                                                     National Geographic, 18.05.2016

                                                     Aleksander Doba właśnie odleciał do USA. Po raz trzeci zamierza przepłynąć Atlantyk kajakiem. 29 maja ruszy z Nowego Jorku i planuje w ciągu 3-4 miesięcy przybić do Lizbony.

                                                      Olek gotowy do wielkiej wyprawy!

                                                      Radio Szczecin, 16.05.2016

                                                      Kajakarz z Polic Aleksander Doba spakowany do swojej trzeciej transatlantyckiej wyprawy. We wtorek podróżnik wyjeżdża ze Szczecina. Ostatnie przygotowania i pakowanie trwało do późnego wieczora, a nawet nocy. Czy wszystko zabrał? Mamy nadzieję, że tak.

                                                       Aleksander Doba rusza przez Atlantyk!

                                                       Dzień Dobry TVN, 30.04.2016

                                                       Każdy z nas mógłby zadać sobie pytanie - a co Ty zrobiłeś w życiu? Bo np. Aleksander Doba dwa razy przepłynął kajakiem Atlantyk.  I zamierza zrobić to raz jeszcze. Tylko czemu akurat taka wyprawa, w najgorszą pogodę, najtrudniejszą trasą?

                                                        Podróżnik Roku 2015 przed kolejnym wyzwaniem

                                                        TVP2, Pytanie na śniadanie, 30.04.2016

                                                        Wszystko już prawie gotowe, kajak już w drodze do Nowego Jorku. Jego kapitan - Aleksander Doba - znów zamierza zadziwić świat. Wyrusza niebawem w swoją, jak sam mówi, podróż życia. Wypłynie z New Jersey 29 maja. Do pokonania ma ponad 3 000 mil morskich, a podróż zajmie mu około 3 miesięcy.

                                                         Aleksander Doba: ze Swarzędza na szerokie wody

                                                         Polskie Radio, Trójka, 24.04.2016

                                                         Przekonuje, że lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto lat jak owca. Wyznaje zasadę: im trudniej, tym ciekawiej. To, co wielu odpycha, jego przyciąga…

                                                          Otwórzmy się na pasję – rozmowa z Aleksandrem Dobą

                                                          Dziennik Bałtycki, 18.04.2016

                                                          Co mogą nam dać pasję? Przede wszystkim możliwość zdystansowania się od życiowej rutyny, nabrania psychicznej równowagi. To również wielka szansa na nawiązanie ciekawych i trwałych relacji.

                                                           Nie raz udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Aleksander Doba znów wyrusza na podbój Atlantyku… kajakiem

                                                           TVN24, 16.04.2016

                                                           We wrześniu kończy 70 lat i stawia sobie nowe wyzwania. Nie raz już pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pod koniec maja Aleksander Doba wyrusza w trzecią transatlantycką wyprawę. Tym razem przepłynie kajakiem trasę z Nowego Jorku do Lizbony. Dla wielu osób jest inspiracją, na spotkaniach w całej Polsce opowiada o swoich przygodach, ale również motywuje do realizacji marzeń. Aleksander Doba o determinacji, ogromnej pasji i przygotowaniach do kolejnej ekspedycji w reportażu Adrianny Otręby.

                                                            Wywiad z Aleksandrem Dobą o III Wyprawie Kajakowej przez Atlantyk

                                                            TVN24, 12.04.2016

                                                            29 maja br. Aleksander Doba po raz trzeci zwoduje swój oceaniczny kajak zwany „OLO” na Atlantyku. W odróżnieniu od dwóch poprzednich wypraw, kajakarz tym razem będzie płynąć w kierunku wschodnim, startując nieopodal Statuy Wolności w Nowym Jorku, a kończąc w znanym mu już przyczółku wielkich podróżników i odkrywców – w Belem, słynnej portowej dzielnicy Lizbony. W ten sposób zamierza dopełnić celu swojej atlantyckiej ekspedycji zakładającego wykonanie zamkniętej pętli wiodącej ze wschodu na zachód i z powrotem.

                                                             70-letni nastolatek znów wyrusza. Trzecia wyprawa Aleksandra Doby

                                                             National Geographic, 08.04.2016

                                                             29 maja br. Aleksander Doba po raz trzeci zwoduje swój oceaniczny kajak zwany „OLO” na Atlantyku. W odróżnieniu od dwóch poprzednich wypraw, kajakarz tym razem będzie płynąć w kierunku wschodnim, startując nieopodal Statuy Wolności w Nowym Jorku, a kończąc w znanym mu już przyczółku wielkich podróżników i odkrywców – w Belem, słynnej portowej dzielnicy Lizbony.

                                                               

                                                              © Aleksander Doba. All Rights Reserved. | Made by Sorus Publishing | Powered by Klienter.com | This site is a part of GoEnterGo.com Travel Community