30 lip Brak komentarzy Magdalena Czopik Inne

Nieustannie patrzymy na mapy pogodowe. Od meteorologa wyprawy dr Roberta Krasowskiego mamy dziś nowe informacje dające nadzieję, że jednak może Neptun będzie łaskawszy dla Olka.
„Olek w ciągu ostatnich 24h pokonał dystans 52 mil morskich kursem 114. Zapewniło mu to lepsza pozycje do przetrwania nadchodzącego sztormu.
Pierwszego uderzenia silniejszego wiatru spodziewamy się o 21:00 UTC w poniedziałek 31-go lipca. Zacznie wiać z południowego zachodu z siła 20-25kn. Wiatr będzie się szybko wzmagał i około północy osiągnie maximum – 30kn w porywach do 40kn. Będzie tak wiać przez około 12-14h. Po paru godzinach słabszego wiatru (25kn) o 23:00 UTC 1-go sierpnia (wtorek) nadejdzie druga fala silniejszego wiatru, kiedy to Olek ponownie będzie miał do 30kn, tym razem z północnego-zachodu (ćwiartka południowo-zachodnia oddalającego się niżu). O 5:00 rano UTC w środę powinno być już po sztormie. Wiatr osłabnie, aczkolwiek morze pozostanie wzburzone.
Niepokojącym jest to, że niektóre modele przewidują kolejny sztorm z wiatrem nawet do 40kn w piątek. Miejmy nadzieje jednak, że te prognozy się nie sprawdzą”.

Nadal wspierajmy duchowo Kolosa, wysyłajmy pozytywne słowa. Wiele Państwa pozdrowień już wczoraj zostało wysłanych do Olka. Dziś otrzyma kolejną dawkę dobrej energii.
Dziękujemy, że są Państwo z Olkiem!

Olek płyń szczęśliwie do Europy!