3 kw. Brak komentarzy Aleksander Doba Ciekawostki

„FENOMEN” to najnowsze piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Fundusze uzyskane ze sprzedaży jego pierwszej edycji wesprą kolejną wielką wyprawę wielkiego podróżnika Aleksandra Doby. Od 2016 roku bieszczadzki mikrobrowar będzie dedykował piwo FENOMEN jednej wyjątkowej istocie, a warzone ono będzie tylko raz do roku.

FENOMEN to piwo o zdecydowanym słodowo–chmielowym aromacie i smaku. Dzięki specjalnej kompozycji słodów oraz chmieleniu na zimno amerykańskimi odmianami chmielu, uzyskaliśmy aromaty ziołowo-cytrusowe. Piwo będzie bardzo orzeźwiające i pijalne.

Wyjątkowe piwo dla wyjątkowego człowieka

Aleksander Doba jest podróżnikiem niezwykłym. Został wybrany Podróżnikiem Roku 2015 przez czytelników „National Geographic”. Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który dwukrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk z kontynentu na kontynent kajakiem nie wyposażonym w żaden inny napęd, poza wiosłem. Oprócz tego, że zdobył wszelkie polskie i międzynarodowe odznaki w kajakarstwie, może pochwalić się srebrną odznaką szybowcową z jednym diamentem, trzecią klasą skoczka spadochronowego, złotą odznaką turystyki kolarskiej oraz patentem sternika jachtowego z rozszerzonymi uprawnieniami. A przy tym jest człowiekiem niezwykle ciepłym i inspirującym do przekraczania wszelkich ograniczeń (w wieku prawie 70 lat!).